Poradna

Zeptejte se?

Vážený zákazníku,

pokud máte nějaký problém a postačí vám rada, zde je vaše možnost. Zadejte zde svůj dotaz a já vám na něj napíši odpověď.

Na další dotazy Vám ráda odpovím zde: www.facebook.com/domart.dubovska/

 

Kvalitní digestoř

Nic nepokazí dojem z bytu tak rychle, jako zápach z kuchyně, který proniká do všech částí interiéru. Nezáleží na tom, zda se je to zápach třeba spáleného tuku, aromatických potravin, nebo vyteklá polévka na sporáku, vždy to udělá nepříjemný dojem. Nechte i dobře poradit při výběru digestoře, pokud opravdu hodně vaříte základem by měl být odtah minimálně 600-800m3/hod.

Máte nízkou pracovní desku?

Máte v kuchyni nízkou pracovní plochu a je to pro vás nepohodlné. Řešení je jednoduché, pod stávající linku lze dát vyšší sokl. Do něj si můžete pořídit třeba výsuvný šuplík na drobné věci jako jsou plechy, sáčky, plastové zásobníky, formičky aj. předměty které nepotřebujete každý den.

Dotaz

Jana: Dobry den, chci se zeptat jaky mate nazor na cervenou barvu v detskem pokoji? Dcera 5 let by si strasne prala cervenou, ale mam strach, aby to nebylo moc agresivní, popripade s jakou barvou zkombinovat, aby to zjemnilo. Dekuji

DomArt-design :

Dobrý den. Pokud jde o červenou barvu i když se jedná o výraznou barvu, nebála bych se toho. Je tam pouze nebezpečí, že se tato barva okouká. Osobne bych pro takto výraznou barvu volila kombinaci s tlumenou šedohnědou barvou, nebo světlonce šedou. Jsou to barvy, které jsou v současné době velice módní, snadno dostupné s velkým výběrem odstínů a snadno kombinovatelné. Udělají vám neutrální základ a červenou bych použila jako doplňkovou, aby až dcera povyroste, nebo se jí barva okouká,  bylo možné tuto vyměnit za jinou. Doporučila bych vám třeba odstín šedohnědý 0540 PE od firmy Kronospan, nebo šedou U788 ST9 od firmy Egger. Dude to kombinace světlého studeného odstínu s výraznou teplou UNI barvou. Pokud by jste nechtěla jednobarevnou, lze zvolit dřevodekor ve stejných tónech třeba H1210 ST33 Jilm Tossini šedobéžový od firmy Egger. Červenou pak použijte jako doplňkovou na závěsy, polštářky, dětskou židli, světlo,  nebo kousek tapety ke spacímu koutku,  pokud na nábytek, tak pouze na dvířka, aby bylo možné je později bez větších nákladů snadno vyměnit. 

                                                                                                S pozdravem   Dubovská - bytový architekt

Dotaz

Karolína:

Prosím o radu jak s barvami v chodbě ?? Máme se držet stejné barevné kombinace co již máme, nebo byste nám doporučila i něco jiného aby to tzv. ladilo v bytě a prolínalo z chodby do kuchyně. V kuchyni mame vanilka a čokoláda, přesněji buk tyrolský čokoládový a bavlněnou béžovou obojí je z egger vzorníku, stylem korpus čoko-tmavé, a všechny dvířka vanilka-světlé. Líbí se nam tato kombinace i že bychom ji opakovali všude i do chodby, ale pokud by měla byt obkladova stena tmava tak aby to cele neztmavlo na chodbě...dveře pojezdové budou zrcadla.

DomArt-design:

Dobrý den. Barvy to jsou sice příjemné, ale nic výrazného, rozhodně k nim ale nejde vanilka co máte na stěnách, nebo přesněji nic moc. A navíc pokud se bavíme o barvách i na skříně, tak je tohle příliš tmavo hnědá a tato se navíc přestala vyrábět. Prosklené dveře bych také zvážila, je to stále upatlané, obzvlášť když máte malé děti.

Doporučuji vam tuto kombinaci: 

var.1/ ze dřevodekoru Kronospan Platan Monaco střední - 8195, pokud by jste trvali na tmavohnědé,( je světlejší než máte v kuchyni, ale z řady tmavohnědých) + bavlna Egger U113 (to je to, co máte), nebo já bych dala světlejší kombinaci - Platan monaco světlý 8203 Kronospan + bavlna Egger U113,  s tou bavlnou by to byla krásná světlá kombinace, která vám neztmaví chodbu. Ten platan má navíc velice krásnou kresbu i hloubku dekoru. Na stěny si můžete dát výmalbu, bud tu smetanovou kterou zmiňujete, je to univerzální barva a nic tím nezkazíte, když se vám líbí,rozhodně ale malujte včetně stropu v jedné barvě - Dulux F6.07.82.Pokud by jste na béžové netrvali, hodila by se k nim zelinkavá, ta by se vám mohla líbit - Dulux H1.08.78.a navíc by to barevně oživila.

Za DomArt-design   Dubovská bytový architekt

KarolínaKarolína:

Druhý dotaz k barevné kombinaci,.Navrhované bychom to viděli do ložnice(do budoucna), co jste nám doporučila ten platan střední plus bavlnu. ALE do chodby chceme zachovat tu výmalbu jakou máme tu teplou žlutou. Na foto to vypada sytěji,ale ve skutečnosti to není tak syté. Pokud chceme zachovat žlutou výmalbu hodí se k tomu i ta kombinace co jste napsala ten platan +bavlna nebo je ještě něco jiného co by taky šlo???

DomArt-design:

No po pravdě ani ne, k tomu co jsem vám doporučila by šel ten platan co ho chcete do ložnice, k tomu Platanu světlému, by šla ta zelinkavá, nebo do oranžova. Pokud tedy chcete jinou barvu,  která by šla ke žluté, tak třeba jilm přírodní 5500 SU, ten je šedohnědý, ale světlý, ten se žlutou ladí , ale kazí to hlavně ta smetanová bavlna, ta se k tomu prostě nehodí, lepší by byla U108 vanilkově žlutá, pokud trváte na té vanilkové na stěnách.

Za DomArt-design   Dubovská bytový architekt