S čím vám může pomoci bytový architekt ?

Unikátní a osobitý design interiéru sladěný s interiérovýmí prvky od různých výrobců o kterých jste četli pouze v časopisech, barevné ladění bez strachu z omylu, využití italských dekoraterských technik, vinylových a textilních tapet,  uměleckých doplňků a jiných originálních prvků. Toto vše sladíme dohromady a vytvoříme pro vás originální a jedinečný domov.

Pro realizaci interiéru zajistíme technický dozor, čímž převezmeme zodpovědnost za správné provedení zvoleného interiéru. 

Postup a informace pro budoucí zákazníky

Klient předloží stavební plány, které si architekt zkontroluje či přeměří . Pokud stavební plány nejsou k dispozici, provede si architekt vlastní zaměření v objektu a jeho vynesení (zpoplatněno hodinovou sazbou).

Jednání o budoucím interiéru začíná rozhovorem s klientem. Důležitou součástí profese je umění naslouchat tomu, kdo bude interiér využívat, a klást správné otázky. Bez dostatečných vstupních informací není možné vytvořit interiér na míru, který splní maximum požadavků s minimem kompromisů. Klient si často ani neuvědomuje, co vše je třeba designérovi sdělit, a tak kladení otázek není vtíravost, ale nutnost. Vždy ale platí pravidlo, že čím více informací klient poskytne, tím lépe. Není na škodu, pokud si klient donese i nějakou fotografii interiéru, který ho oslovuje a odpovídá jeho očekávánému stylu. Někdy si klient není jistý, co vlastně chce, není schopen si udělat představu nebo má nereálné přání…Je dobré , pokud si toto dokáže přiznat a poskytne důvěru architektovi, kterého si zvolil , naslouchá mu a věří, že má schopnosti a zkušenosti dodat interiér ve kterém se bude cítit dobře. Tím se ale může stát, že je nutno vytvořit i více variant interiéru, než se najde ten pravý. Je  potřeba si ale uvědomit, že více variant znamená i více peněz za projekt. 

Dost často se stává, že investor má tolik požadavků na prostor, že je není možné reálně splnit. (Často jde o nepraktické požadavky na rozložení kuchyni, barové pulty nebo příliš malé a nepraktické šatny atd.). Přichází na řadu umění vysvětlit. Úkolem designéra není sem vše umístit za každou cenu, ale vysvětlit, nabídnout řešení a vyhodnotit pro a proti. To bývá dost často tím nejsložitějším, ale také nejužitečnějším bodem. Rozdílné požadavky ze strany manželského páru a jejich uspokojení a nalezení kompromisu je pak ještě o kategorii výš. Kvalitně zpracovaný půdorys či pohled na stěnu  klientovi pouze pomůže vytvořit si představu o uspořádání prostoru, výběru barev a materiálů. 

Jistou zárukou dotažení projektu do konce je delší praxe. Nejde však jen o praxi při navrhování, ale také při realizacích. Na papíře je možné vše a realita s sebou přináší mnohá omezení, komplikace a hledání nových řešení za běhu. Proto, pokud budete procházet reference, zaměřte se hlavně na fotografie realizací, nikoli jen vizualizací. Hotový interiér je totiž výsledek, nikoli pouze výstup na papíře. 

Co tedy od spolupráce s profesionálem očekávat?

Interiérový návrhář vás musí vyslechnout, poradit, odborně zpracovat návrh a podklady pro realizaci a být na příjmu, když dojde na realizaci. Nečekejte, že bude vědět naprosto vše. Měl by ale vědět, kde hledat pomocnou ruku. To platí například v oblasti svítidel u speciálních projektů, specialistů na podlahy, čalounění atd. Návrhář vám také zajistí kopletní dohled nad realizací projektu a nad dodavatelskými firmami. To bývá nejčastější úskalí pro klienty, kteří realizují sami, bez odborného dohledu. Je pro ně potom problém posoudit informace od výrobců či dodavatelů a správně je vyhodnotit, což za vás architekt udělá a tím i zároveň ochrání jak vaši investici, tak kvalitu dodávky.

Jak budou vypadat návrhy?

Určitě je třeba, abyste před objednáním služby věděli, jak budou návrhy vypadat a dle čeho budete rozhodovat o svém budoucím interiéru. Mohou to být kresby v ruce, půdorysy a pohledy na stěny vše v barevném provedení, ale ručně zpracované . Nebo návrhy, vytvořené pomocí softwaru nebo vizualizace – fotorealistické, vytvořené na počítači. To, jak projekt vypadá, respektive jakou má formu, však není zásadní. Důležité je, abyste z něj vše potřebné pochopili. Nezapomeňte, že fotorealistické vizualizace trvá delší dobu zpracovat, a to se také projeví na ceně projektu. Neznamená to, že když je návrh vytvořený v ruce, je horší – jen má jinou podobu. A to je třeba brát v potaz. Klíčové jsou pak vzorky všech materiálů od nábytku přes podlahy až po textil.

Co bude dál?

Po odsouhlasení návrhů a výběru materiálů, vám připravíme cenovou nabídku na realizaci. Nabídka je k jednání.  Pokud se klientovi zdá cena vysoká, lze jí po dohodě upravovat výměnou materiálů za levnější, jiným výběrem nábytkového kování či záměnou volitelných prvků za jinou cenovou kategorii ( např. světla, sedací nábytek, spotřebiče aj.) Často se stává, že klienti v počátku vybírají nadstandardní věci i tam, kde to tolik nevynikne např. kliky, vodovodní baterie aj. a potom jsou zaskočeni celkovou cenou v součtu. Když se věci kupují jednotlivě, nevyzní nákup tak bolestivě, jako když se všechny položky sečtou do jedné velké částky. To je následně ten prostor k úpravám a k jednání, čemu dá zákazník přednost a co není tak důležité a lze to snížit. Obvykle již při schvalování návrhů upozorňujeme co je nadstandard e lze to úspěšně nahradit levnějším výběrem a co vyměnit nedoporučujeme. 

Po odsouhlasení cenové nabídky připravíme smlouvu na realizaci. Po podpisu smlouvy následuje zálohová faktura na 60% z ceny díla. Realizace je 6-8 týdnů od složení zálohy. V případě nějaké nestandardní dodávky s delším dodacím termínem (např. italské sedací soupravy aj.) je toto zohledněno ve smlouvě. 

Postup:

Posloupnost prací řídí až do samotného předání dozorují pracovník či architekt dozorující zakázku. Tato osoba je uvedená ve smlouvě a jako jediná se zodpovídá zákazníkovi a projednává s ním všechny termíny a potřebnou součinnost. 

Následuje předání hotového interiéru s písemným předávacím protokolem a všemi záručními listy a návody. 

Náš ceník

Orientační ceník architektonických služeb níže, podrobný ke stažení v kontaktech.

Spolupráci nabízíme v těchto oblastech: 

1. Při vybavení interiéru:

 • Poradenská činnost s návštěvou - a poradou na místě - zpoplatněno sazbou 500 Kč/hod + dopravné.
 • Příprava prostoru - případné upravy dispozice, koncepce pro jednotlivé místnosti i jejich případné změny.
 • Návrh interiéru - na každou místnost obvykle 1-3 varianty, dle vaší volby.
 • Truhlářská výroba  - návrhy a výrobní výkresy k veškerému vyráběnému nábytku.
 • Kování a materiály - využíváme v našich interiérech všechny truhlářské materiály dostupné na našem trhu a nejkvalitnější možné kování. 
 • Výběry nábytku ze sortimentu jiných firem - víme kde hledat a koho oslovit na domácím či zahraničním trhu. Výběr se týká třeba sedacích souprav, postelí, židlí, stolů,  pokud ho nebudeme vyrábět aj.
 • Pomocné výběry - elektrospotřebiče, výběr vhodných spotřebičů dle designu interiéru a našich zkušeností s funkcemi a kvalitou.
 • Osvětlení - výběry světel do celého prostoru - nabídka je nesmírně široká, výběr tedy zúžíme na doporučená světla od domácích i zahraničních výrobců, cenovou relaci určuje zákazník.
 • Dekorace a zastínění - návrhy okenních dekorací, výběr materiálů a jejich zpracování a instalaci.
 • Malířské práce - celkové sladění barev a jejich výběr, návrh malířských a dekoračních technik, výběr tapet a následné provedení všeho vybraného. 
 • Sádrokartony - navrhujeme sádrokartonové stropy, předstěny a nástěnné dekorace ze sádrokartonu. Velmi oblíbený materiál. 
 • Dveře a kliky - výběr či výroba.

2. Při stavbě rodinného domu:

Pokud stavíte nebo budete stavět je pro vás spolupráce s architektem velice důležitá. Můžeme vám pomoct s těmito profesemi:

 • Půdorysné a dispoziční řešení- Jak správně rozmístit příčky, rozhodnout o účelu jednotlivých místností a jejich případné úpravy pro správné rozmístění nábytku, je víc důležité, než to na první pohled vypadá. Velmi často tomu stavebníci nevěnují tolik pozornosti a později toho litují, když jim ukážeme jaké možnosti prostor nabízí, ale nebyl využit. Na dispozice děláme obvykle 3 varianty na dohodnutý prostor, asi zákazník mohl vybrat. Dále je potřeba dohlédnout na správné umístit dveří, aby si později nepřekážely s nábytkem, rozhodnout o rozmístění rozvodů vody a odpadů a jiná rozhodnutí, se kterými stavebník mnohdy nemá zkušenosti.
 • Elektroinstalace- ve vazbě na navržený interiér uděláme projekt elektro, tak aby následně odpovídal vybranému interiéru, nebo alespoň posílíme základní stavební projet - ve stavebních projektech je osvětlení řešeno pouze v základní podobě a po dokončení je velký problém pokud jsou zásuvky a vypínače jinde, než je potřeba, mnohdy na nedostupných místech, nebo je jich nedostatek. Stejné je to s osvětlením, mít dostatek světelných okruhů na správných místech, vám ušetří ve výsledku spoustu peněz.
 • Podlahové krytiny- výběry na základě dohody se zákazníkem. Plovoucí podlahy, vinylové krytiny, PVC, dlažby, koberce kusové i metráž. 
 • Podlahářské práce - veškeré potřebné přípravy podkladů , pokládky a dozor nad jejich realizací.
 • Dispozice koupelen - výběry zařizovacích předmětů, dlažeb, obkladů a sanity.
 • Kladečský plán - pro obklady a dlažby, aby to nebylo obyčejné.
 • Sádrokartony- navrhujeme sádrokartonové stropy, předstěny a nástěnné dekorace ze sádrokartonu a jejich realizaci. 
 • Stavební práce v interiéru - bourání a zdění příček, přesuny instalací, úprava prostoru po stavebním zásahu aj. práce stavebního charakteru dle dohody.
 • Malířské práce- celkové sladění barev a jejich výběr, návrh dekoračních technik, výběr tapet a následná aplikace uvedeného.
 • Vybavení interiéru - hlavní náplní naší firmy jsou návrhy a výroba nábytku do interiérů a celkové sladění s ostatními interiérovými prvky. 

3. Při rekonstrukci bytu :

 • Půdorysné a dispoziční řešení - Jak správně posunout či upravit příčky, rozhodnout o změně účelu jednotlivých místností a jejich případné úpravy pro správné rozmístění nábytku, je víc důležité, než to na první pohled vypadá. Velmi často tomu stavebníci nevěnují tolik pozornosti a později toho litují, když jim ukážeme jaké možnosti prostor nabízí, ale nebyl využit. Na dispozice děláme obvykle 3 varianty na dohodnutý prostor, asi zákazník mohl vybrat. Dále je potřeba dohlédnout na správné umístit dveří, aby si později nepřekážely s nábytkem, rozhodnout o rozmístění rozvodů vody a odpadů a jiná rozhodnutí, se kterými stavebník mnohdy nemá zkušenosti.
 • Elektroinstalace- ve vazbě na navržený interiér uděláme projekt elektro, tak aby následně odpovídal vybranému interiéru, nebo navrhneme a zajistíme případné úpravy či změny stávající instalace. Později je velký problém, pokud jsou zásuvky a vypínače jinde, než je potřeba, mnohdy na nedostupných místech, nebo je jich nedostatek. Stejné je to s osvětlením, mít dostatek světelných okruhů na správných místech, vám ušetří ve výsledku spoustu peněz.
 • Podlahové krytiny- výběry na základě dohody se zákazníkem. Plovoucí podlahy, vinylové krytiny, PVC, dlažby, koberce kusové i metráž. 
 • Podlahářské práce - veškeré potřebné přípravy podkladů, pokládka  a dozor nad jejich realizací.
 • Dispozice koupelen- výběry zařizovacích předmětů, dlažeb, obkladů a sanity.
 • Kladečský plán- pro obklady a dlažby, aby to nebylo obyčejné.
 • Sádrokartony- navrhujeme sádrokartonové stropy, předstěny a nástěnné dekorace ze sádrokartonu a jejich realizaci. 
 • Stavební práce v interiéru - bourání a zdění příček, přesuny instalací, úprava prostoru po stavebním zásahu aj. práce stavebního charakteru dle dohody.
 • Malířské práce- celkové sladění barev a jejich výběr, návrh dekoračních technik, výběr tapet a následná aplikace uvedeného.
 • Vybavení interiéru - hlavní náplní naší firmy jsou návrhy a výroba nábytku do interiérů, doplnění interiéru o ostatní interiérové prvky - sedačky, postele, židle, světla, dekorace a celkové sladění s ostatními interiérovými prvky. 
 • Pro váš interiér všeobecně nabízíme tyto služby:

  Děláme jakkoliv velké interiéry – kanceláře, restaurace, správní budovy, prodejny atd. kdekoliv v republice, včetně všeho co s interiérem souvisí - sádrokartony, úpravy příček a celkové dispozice, osvětlení, schody a zábradlí, dveře, podlahové krytiny, malířské a dekoratérské práce, máme vlastní truhlářskou výrobu, která je naším hlavním programem aj. 

  Z venkovních úprav děláme pouze barevnost fasád, design balkónů a vnějších schodišť, případně vzhledové věci, jako je tvar a rastrování oken, vnější dřevěné obklady, venkovní dveře, ploty aj.

  Služby jmenovitě a orientační ceny:

  • Poradenská činnost - na internetu nebo facebooku zdarma. Zodpovíme jakýkoliv dotaz či prosbu o radu.
  • Poradenská činnost s návštěvou - a poradou na místě - zpoplatněno sazbou 500 Kč/hod + dopravné.
  • Půdorysné řešení - obvykle 3 varianty na dohodnutý prostor 1 dispozice / 1500-2500
  • Návrh interiéru - na každou místnost obvykle 1-3 varianty ruční výkres viz. niže , 1 varianta / 3500
  • Vizualizace - na každou místnost a variantu , 1 varianta / 5000-5500
  • příklad obyvák s kuchyní + 3 půdorysné možnosti předem na výběr / 10000 Kč
  • Truhlářská výroba - návrhy a výrobní výkresy k veškerému námi vyráběnému nábytku v ceně.
  • Výběry nábytku ze sortimentu jiných firem - víme kde hledat, týká se to třeba sedacích souprav, postelí , židlí , stolů pokud ho nebudeme vyrábět aj.
  • Elektroinstalace - ve vazbě na navržený interiér - ve stavebních projektech je osvětlení řešeno pouze v základní podobě. 1 místnost / 2500-5000
  • Pomocné výběry - elektrospotřebiče, výběr vhodných spotřebičů dle designu interiéru a našich zkušeností s finkcemi a kvalitou / 2-3000.
  • Osvětlení - výběry světel do celého prostoru - nabídka je nesmírně široká, výběr tedy zúžíme na doporučená světla, cenovou relaci určuje zákazník, cena za jeden sortiment / 3000
  • Dekorace a zastínění - návrhy okenních dekorací, výběr materiálů a jejich zpracování a instalaci.
  • Podlahové krytiny - výběry na základě dohody se zákazníkem. Plovoucí podlahy, vinylové krytiny, PVC, dlažby, koberce kusové i metráž.
  • Podlahářské práce - veškeré potřebné přípravy podkladů a dozor nad jejich realizací.
  • Dveře a kliky - výběr či výroba.
  • Dispozice koupelen - výběry zařizovacích předmětů, dlažeb, obkladů.
  • Kladečský plán - pro obklady a dlažby, aby to nebylo obyčejné. 1 místnost / 2000-3000
  • Instalace - výkres pro vývody na odpady, vodu a spotřebiče.
  • Malířské práce - celkové sladění barev a jejich výběr, návrh dekoračních technik, výběr tapet.
  • Sádrokartony - navrhujeme sádrokartonové stropy, předstěny a nástěnné dekorace ze sádrokartonu. Velmi oblíbený materiál.
  • Stavební práce v interiéru - bourání a zdění příček, přesuny instalací, úprava prostoru po stavebním zásahu aj. práce stavebního charakteru dle dohody.
  • Doplňky - výběr a zajištění dekorací a doplňků, pokud si to zákazník přeje. 

  Jsme projekčně - realizační firma. To znamená, že navrhneme interiér na základě dohody o požadavcích zákazníka. Zda se bude jednat o jednodušší či luxusnější provedení návrhu je zcela na základě požadavku zákazníka. Zaměření si buď provedeme sami, nebo má zákazník k dispozici plánek interiéru. 

  Postup je - zaměření, konzultace o představě, návrh variant, opět konzultace, případné úpravy dle požadavků, ocenění zakázky - je to velmi podrobné, aby bylo možné ubírat či přidávat prvky, konzultace o ceně, kdy klient může upravovat cenu, seškrtávat položky, v případě, že je cena vysoká, lze snižovat cenu úpravou materiálu atd. dohoda o ceně, smlouva, dodávka. 

  Nic se neděje bez souhlasu zákazníka, dokud je projekt jen v podobě návrhu, lze ho měnit, upravovat, ladit, slučovat dokud není zákazník zcela spokojený a ztotožněný s návrhem. I cena je věcí k jednání, je dobré hned na začátku stanovit cenovou relaci, kterou zákazník očekává a na kterou má finanční prostředky. Dnes je velice mnoho možností , které při výběrech může architekt využít, tak aby byly stanoveny hranice přiměřené možnostem klienta. Pokud je cena vysoká, lze vždy pracovat s možnostmi úpravy vybraného zboží, vybraných materiálů, nebo levnějšího kování.  

  Dodací termíny jsou obvykle 8 týdnů od doladění veškerých návrhů a  podpisu smlouvy.

  Na každý jednotlivý prostor obvykle nabízíme 1-3 varianty dle přání zákazníka .

  Další fotografie je porovnání výkres a následná realizace.