Návrhy kuchyní

Navrhneme prostory kuchyně a jídelny ergonomicky a nadčasově. Kuchyně má svůj podstatný význam při utváření tepla domova i rodinné atmosféry. Je to skutečné zázemí pro všechny obyvatele domu včetně domácích mazlíčků, ve kterém budete vy i ostatní členové rodiny trávit spoustu času.

Kuchyně je jedna z nejdůležitějších místností v bytě, kterému se říká srdce rodiny. Kuchyň je prostor, kde se nejenom vaří a jí, ale hlavně se zde členové rodiny setkávají, diskutují a řeší své každodenní starosti i radosti.

Při plánování kuchyně musíme myslet na spoustu věcí. Kolik zásuvek potřebujeme, kam umístíme spotřebiče, z jakého materiálu bude pracovní deska, čela dvířek a jaký tvar budou mít úchytky.

Nevyhovující barvu dvířek, nebo pracovní desky, můžeme časem změnit. Když ale zjistíme, že k vyndání talíře potřebujeme štafle, protože jsme si přáli kuchyni až do stropu, ale neznáme správné kování, ani možnosti, jak se k věcem uloženým nahoře dostat. Nebo že myjeme nádobí a bolí nás u toho záda, protože máme dřez příliš nízko, na změny již bývá pozdě. Klasický případ nevyhovujícího uspořádání, je spíž na opačném konci kuchyně, kdy pro každou drobnost musíme přejít celý prostor kuchyně.

Nejčastější chyby vyplývají z toho, že zákazník nejde za bytovým architektem, nebo do kuchyňského studia, aby se poradil s odborníkem. Rady kamarádů a kutilství se v případě nové kuchyně nemusí vyplatit. Každá kuchyně by měla být uspořádána tak, aby byla především maximálně pohodlná pro toho, kdo jí používá. Vytvořit správně uspořádanou kuchyň, vyžaduje spoustu znalostí a zkušeností a vzhledem k cenám kuchyní, je investice do porady s odborníkem, určitě dobře vynaložený peníz.

Český spotřebitel, odkojený sektorovými kuchyněmi je zvyklý na staré normy a stereotypy. Dnešní trh ale nabízí kuchyně ušité na míru, mnoho skvělého vybavení a kování, ve kterém laik nemá šanci si udržet přehled, ale kterého je škoda nevyužít, když ho již někdo chytrý pro naše uživatele vytvořil.

Důležité je v klidu popřemýšlet, jak v kuchyni vlastně fungujeme, co nejvíce využíváme, jak vaříme, skladujeme potraviny a jaký je denní provoz rodiny. Vyjdeme z toho, co nám na současné kuchyni nevyhovuje, co chceme změnit, vylepšit. Nezapomeneme přitom na to, že musíme mít kam odložit nákupní tašky, mít kde uskladnit potraviny, omýt je, nakrájet a očistit, pak uvařit, péct, jídlo servírovat, odkládat špinavé nádobí.

Toto všechno jsou informace pro vašeho bytového návrháře, které následně použije při návrhu vašeho interiéru kuchyně, dříve ale musí znát vaše požadavky a preference a chod vaší rodiny, a to se musí dozvědět od vás.

Proč kuchyňská linka na zakázku?

Kuchyně je také často místem, kde se všichni scházíme společně pohovořit o svém prožitém dni u dobrého jídla. Pro naplnění skutečného potenciálu kuchyně v těžišti domova nestačí jen koupit nové korpusy a drahou pracovní desku. Nechte si pomoci se zrádnými vodami ergonomie, stavební připravenosti, technickými detaily, tisíci vzorky až k životnímu stylu, který vám bude nejbližší. V dobře navržené kuchyni budete nejen s radostí vařit, ale i celkově lépe žít.

Rekonstrukce kuchyně je velkým a finančně náročných krokem. Proto je nutné si vše pořádně promyslet. Stejně jako v ostatních odvětvích, jde i vývoj v oblasti kuchyní stále kupředu a není možné stíhat veškeré změny. Z tohoto důvodu je dobré prodiskutovat možnosti nové kuchyně s odborníky z oboru.

Důležité je si uvědomit, že kuchyň není jenom kuchyňská linka, ale i jídelní stůl, židle, podlahy, obklady a malba, osvětlení atd. Proto je nutné při výběru materiálů počítat i s tím, že ostatní materiály a barvy použité v kuchyni musí tvořit celek, tak aby bylo vytvořeno příjemné a funkční prostředí.

Kontaktujte nás

Pomůžeme vám vytvořit současný a neotřelý design vaší kuchyně, vybereme společně nejhezčí a nejvhodnější materiály spolu s kováním, vybavením, spotřebiči, doplňky a s tím spojené ostatní vybavení jako židle, osvětlení, malby, podlahové krytiny, dekorace. Vše můžete mít spolu kompletním servisem včt. doplňkových, ale důležitých profesí jako jsou instalatéři, elektrikáři, malíři aj. Své služby nabízíme především v okolí měst Praha, Mladá Boleslav, Liberec, Hradec Králové a Pardubice.