Dotaz

Karolína:

Prosím o radu jak s barvami v chodbě ?? Máme se držet stejné barevné kombinace co již máme, nebo byste nám doporučila i něco jiného aby to tzv. ladilo v bytě a prolínalo z chodby do kuchyně. V kuchyni mame vanilka a čokoláda, přesněji buk tyrolský čokoládový a bavlněnou béžovou obojí je z egger vzorníku, stylem korpus čoko-tmavé, a všechny dvířka vanilka-světlé. Líbí se nam tato kombinace i že bychom ji opakovali všude i do chodby, ale pokud by měla byt obkladova stena tmava tak aby to cele neztmavlo na chodbě...dveře pojezdové budou zrcadla.

DomArt-design:

Dobrý den. Barvy to jsou sice příjemné, ale nic výrazného, rozhodně k nim ale nejde vanilka co máte na stěnách, nebo přesněji nic moc. A navíc pokud se bavíme o barvách i na skříně, tak je tohle příliš tmavo hnědá a tato se navíc přestala vyrábět. Prosklené dveře bych také zvážila, je to stále upatlané, obzvlášť když máte malé děti.

Doporučuji vam tuto kombinaci: 

var.1/ ze dřevodekoru Kronospan Platan Monaco střední - 8195, pokud by jste trvali na tmavohnědé,( je světlejší než máte v kuchyni, ale z řady tmavohnědých) + bavlna Egger U113 (to je to, co máte), nebo já bych dala světlejší kombinaci - Platan monaco světlý 8203 Kronospan + bavlna Egger U113,  s tou bavlnou by to byla krásná světlá kombinace, která vám neztmaví chodbu. Ten platan má navíc velice krásnou kresbu i hloubku dekoru. Na stěny si můžete dát výmalbu, bud tu smetanovou kterou zmiňujete, je to univerzální barva a nic tím nezkazíte, když se vám líbí,rozhodně ale malujte včetně stropu v jedné barvě - Dulux F6.07.82.Pokud by jste na béžové netrvali, hodila by se k nim zelinkavá, ta by se vám mohla líbit - Dulux H1.08.78.a navíc by to barevně oživila.

Za DomArt-design   Dubovská bytový architekt

KarolínaKarolína:

Druhý dotaz k barevné kombinaci,.Navrhované bychom to viděli do ložnice(do budoucna), co jste nám doporučila ten platan střední plus bavlnu. ALE do chodby chceme zachovat tu výmalbu jakou máme tu teplou žlutou. Na foto to vypada sytěji,ale ve skutečnosti to není tak syté. Pokud chceme zachovat žlutou výmalbu hodí se k tomu i ta kombinace co jste napsala ten platan +bavlna nebo je ještě něco jiného co by taky šlo???

DomArt-design:

No po pravdě ani ne, k tomu co jsem vám doporučila by šel ten platan co ho chcete do ložnice, k tomu Platanu světlému, by šla ta zelinkavá, nebo do oranžova. Pokud tedy chcete jinou barvu,  která by šla ke žluté, tak třeba jilm přírodní 5500 SU, ten je šedohnědý, ale světlý, ten se žlutou ladí , ale kazí to hlavně ta smetanová bavlna, ta se k tomu prostě nehodí, lepší by byla U108 vanilkově žlutá, pokud trváte na té vanilkové na stěnách.

Za DomArt-design   Dubovská bytový architekt